Jesteś tutaj
Home > zabawki > Wózek dla lalek – który model wybrać?

Wózek dla lalek – który model wybrać?

Wózek dla lalek

Wózek dla lalek – który model wybrać?

Wózek dla lalek to marzenie wielu małych dziewczynek, które uwielbiają się bawić w mamusie. Naszym zdaniem jest to świetna zabawa, gdyż rozwija w dziewczynkach zmysł opiekuńczy i pozwala na kreatywną zabawę przez wiele godzin. Wózek dla lalek można zabrać ze sobą na spacer i kontynuować zabawę na świeżym powietrzu. Jest to świetna opcja również w przypadku, gdy dziewczynka nagle zostaje starszą siostrą. Jest to dla niej dość trudny okres, bo musi się przyzwyczaić do tego, że mama poświęca czas noworodkowi. Jednym ze sposobów na ułatwienie adaptacji do nowej sytuacji jest umożliwienie dziewczynce, by również miała swoje maleństwo, którym będzie się opiekować. Mowa oczywiście o lalce lub misiu. Gdy mama kąpie maluszka, starsza siostra zajmuje się swoją zabawką. A gdy mama bierze noworodka na spacer, dziewczynka zabiera swoją zabawkę i wozi ją w wózku dla lalek. Taka zabawa to duża frajda. Warto więc dać dziecku taką możliwość i podarować mu mały wózek.

Jaki model wybrać?

Na jaki model jednak się zdecydować? Oferta jest bardzo szeroka, a złe dopasowanie wózka do wieku i wzrostu dziecka może je tylko zniechęcić.

Dla rocznej dziewczynki wózek powinien być niski i bardzo stabilny. Powinien on pełnić również rolę pchacza, który ułatwia naukę chodzenia. Przy takim wózku macie pewność, że dziecko nie przewróci się i nie zrobi sobie krzywdy. My na ten etap polecamy drewniane wózki  pchacze, w których można wozić ulubione zabawki i które stanowią świetną zachętę do nauki chodzenia.

Gdy dziewczynka chodzi już w miarę pewnie, można jej podarować wózek, który wyglądem bardziej przypomina prawdziwy wózek. Taki wózek jest lżejszy i mniej stabilny od drewnianego. Wyposażony jest z reguły w budkę chroniącą zabawkę przed wiatrem i słońcem, kosz na zakupy i torbę na akcesoria. Można w nim również regulować wysokość rączki, tak więc wózek nadaje się dla dziecka od około 1,5 do 3. roku życia. Przykład takiego wózka znajdziecie tutaj.

Po 3. roku życia warto zmienić wózek na większy, żeby dziewczynka mogła prowadzić go w wyprostowanej pozycji. Do wyboru jest wiele propozycji, od wózków głębokich po spacerówki, producenci oferują również modele 2w1. Przed dokonaniem zakupu warto dokładnie sprawdzić wymiary wózka, żeby dopasować go do wzrostu dziecka. Jednym z piękniejszych modeli wózka dla starszych dziewczynek jest wózek z wiklinową gondolą Monika Retro.
Kliknij tutaj.

Supermaluszek
Ekipa sklepu internetowego z produktami dla dzieci.
http://www.supermaluszek.pl
Top