Jesteś tutaj
Home > strefa rodzica > Rodzinne przygotowania do świąt

Rodzinne przygotowania do świąt

Zaczynamy wielkie odliczanie do świąt! Przygotowaliśmy dla Was listę wspólnych zabaw, które sprawią, że oczekiwanie na Boże Narodzenie stanie się jeszcze bardziej radosne. 

Święta

W okresie jesienno-zimowym rzadziej wychodzicie na świeże powietrze i nie macie pomysłu, jak spędzać z dzieckiem wolny czas? Mamy kilka pomysłów, które zagwarantują Wam fantastyczną zabawę, nawet gdy na zewnątrz panować będą siarczyste mrozy.

List do św. Mikołaja

Czym byłyby święta bez choinki, choinka bez prezentów, a pomysł na prezenty bez… listów do św. Mikołaja? Jesteśmy przekonani, że pomysł napisania najprawdziwszego listu do Mikołaja przypadnie do gustu Waszym pociechom. Dzieci mają wiele marzeń: począwszy od lalki w różowej sukience poprzez wielobarwną kolejkę na wspólnych, rodzinnych wakacjach skończywszy. Oczywiście, taki list możecie wspólnie wrzucić do skrzynki i zaadresować do św. Mikołaja. Wcześniej jednak nie zapomnijcie rzucić na niego okiem 😉

Z górki na pazurki! 

O białych świętach marzą nie tylko maluchy, ale – jak się okazuje – również dorośli. I nic w tym dziwnego! Chyba każdy z nas miło wspomina zabawy na śniegu, lepienie bałwana czy bitwy na śnieżki. Podobnie zresztą jest z jazdą na sankach. A skoro już mowa o sankach, teraz, gdy nie ma jeszcze śniegu, warto wybrać się z dziećmi na zakupy i poszukać idealnego modelu na wspólne, zimowe szaleństwa, np. takiego jak ten.

Ciekawym rozwiązaniem są również podwójne sanki, dzięki którym unikniemy kłótni rodzeństwa o to, kto pierwszy zjedzie z górki. Ważne również, by sanki były wyposażone w stabilne oparcie – nie tylko dla wygodny, ale także dla zdrowego, prawidłowo ułożonego kręgosłupa.

Słodkie odliczanie

Jeśli natomiast chcielibyście spędzić wspólnie trochę czasu w domu, już teraz pomyślcie o bożonarodzeniowych smakołykach. Dobrym pomysłem jest np. rodzinne pieczenie świątecznych pierniczków. Oczywiście najważniejsze zadania, takie jak np. przygotowanie składników, będą leżeć po Waszej stronie, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by dzieci ozdobiły pierniczki czy powycinały z ciasta ulubione kształty. Nawet jeśli nie zrobią tego dokładnie, nic nie szkodzi. Sprawi im to olbrzymią frajdę, a świąteczne wypieki będą jeszcze pyszniejsze! Udanej zabawy 🙂

Supermaluszek
Ekipa sklepu internetowego z produktami dla dzieci.
http://www.supermaluszek.pl

Dodaj komentarz

Top