Jesteś tutaj
Home > Bez kategorii > Łóżeczka dziecięce – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Łóżeczka dziecięce – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Łóżeczka dziecięce – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Łóżeczka dziecięce, a w szczególności ich szeroki wybór, czasami spędza sen z powiek przyszłym rodzicom. Przed zakupem najlepiej odpowiedzieć sobie na pytanie jakie mamy potrzeby. Czasami jednak dopiero znajomość dostępnych produktów i ich funkcji potrafi zorientować nas na określoną potrzebę. Są tradycyjne łóżeczka drewniane – ostatnio zresztą bardzo modne – łóżeczka tematyczne, np. dla księżniczek i małych kierowców, łóżeczka z szufladą,z opuszczanym bokiem, dwupoziomowe, z wyjmowanymi szczebelkami, z nakładką chroniącą dziecko podczas ząbkowania, z kółkami i z funkcją bujania. Na rynku dostępne są też łóżeczka dziecięce, które łatwo zmienić na tapczan, gdy dziecko podrośnie, nawet do siódmego roku życia. Sporo prawda? 🙂 Ale to bardzo dobrze, lepiej mieć duży wybór, niż nie mieć z czego wybierać.

Łóżeczka dziecięce drewniane

Łóżeczka dziecięce
Łóżeczka dziecięce drewniane Tomi III kliknij obrazek i zobacz w naszym sklepie

W dzisiejszych czasach, w których modny jest powrót do natury, gdzie styl rustykalny podbija serca klientów to łóżeczka drewniane królują w pokoikach maluszków. Łóżeczka dziecięce drewniane są najczęściej wykonane z drewna sosnowego lub bukowego,lakierowane i malowane atestowanymi farbami, całkowicie bezpiecznymi dla dziecka. Drewno nie emituje szkodliwych substancji i jest antyalergiczne. Dostępne są w kolorach białych, naturalnych, ciemnego orzecha z ozdobnymi nadrukami i wieloma funkcjami. Łóżeczka drewniane bardzo ładnie wyglądają w stylowych pomieszczeniach, ale także atrakcyjnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Łóżeczka drewniane warto zaopatrzyć w antyalergiczne pościele i materace. Wszystko to zapewni zdrowy i spokojny sen naszego kochanego maluszka.

Łóżeczko dziecięce – regulacja

Niemal każde łóżeczko ma możliwość ustawienia dna na 3 poziomach. Jest to bardzo wygodne dla rodzica. Gdy dziecko jest malutkie, zaraz po urodzeniu, można ustawić dno łóżeczka na najwyższy poziom. To dla wygody rodzica, który często zagląda do maluszka i nie musi się wtedy ciągle pochylać. Gdy dziecko zacznie siadać można opuścić dno do drugiego poziomu, a kiedy zacznie wstawać, opuścić należy dno do najniższego poziomu.

Łóżeczka dziecięce z wyjmowanymi szczebelkami

Szczebelki muszą być koniecznie doskonale wyszlifowane, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Łóżeczko dziecięce w wyjmowanymi szczebelkami musi być tak skonstruowane, aby szczebelki były bardzo blisko siebie, żeby dziecko nie włożyło między nie główki. Ale też muszą być ustawione od siebie na tyle daleko, aby dziecko nie umieściło między nimi rączki czy nóżki i nie mogło ich wyjąć. Niektóre łóżeczka posiadają część szczebelków wyjmowanych. To bardzo ułatwia w sytuacji,kiedy dziecko już samo może wyjść z łóżeczka. Kiedy wyjmiemy szczebelki, dziecko nie będzie próbowało wydostać się górą. Trzeba jednak sprawdzić czy szczebelki nie dają się za bardzo łatwo wyjąć. Chodzi o to, aby zaradny malec sam ich nie wyjmował. 🙂

Łóżeczko dziecięce z wyjmowanymi szczebelkami. Kliknij i zobacz w naszym sklepie.

Łóżeczko dziecięce z opuszczanym bokiem

Łóżeczko z opuszczanym bokiem to naprawdę duże udogodnienie dla rodziców. Najważniejsze jest aby bok łóżeczka opuszczał się bardzo sprawnie i szybko,bez szarpania. Najlepiej spróbować opuścić bok jedną ręką. Bo czasami może być taka sytuacja, że na jednym ręku trzymamy niemowlę a drugą opuszczamy bok.

łóżeczko dziecięce
Łóżeczko dziecięce z opuszczanym bokiem. Kliknij i zobacz w naszym sklepie.

Łóżeczka dziecięce z kółkami

Jeśli planujemy przemieszczanie maluszka to idealnie sprawdzi się tutaj łóżeczko dziecięce z kółkami. Czasami są one w komplecie ale czasem wystarczy je dokupić. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie w dużych pomieszczeniach, domach i willach. Jeśli nie zamierzacie jeździć łóżeczkiem po domu to kółka nie będą Wam potrzebne.

Łóżeczko dziecięce z kółkami. Kliknij i zobacz w naszym sklepie

Łóżeczka dziecięce – kołyski

Bujanie działa kojąco na maluszka, to wiadomo. Więc może warto rozpatrzeć zakup łóżeczka dziecięcego z bujakami. Można je zamontować i w razie potrzeby zamienić zwykłe łóżeczko w kołyskę. To bardzo przydatna funkcja 🙂

Łóżeczka dziecięce z szufladą

Kiedy posiadamy sporo miejsca dla maluszka typu meble, komody, to łóżeczko dziecięce z szufladą niekoniecznie może być na potrzebne. Ale jeśli każdy metr w mieszkaniu jest dla nas cenny to taki wariant jak najbardziej powinien nas zainteresować. W takiej szufladzie można trzymać pościel lub inne dziecięce gadżety.

Łóżeczko dziecięce z szufladą. Kliknij i zobacz w naszym sklepie

Łóżeczka dziecięce z przewijakiem

Istnieją jeszcze łóżeczka wyposażone bardzo bogato, z szufladą, szafką i przewijakiem. To bardzo funkcjonalny mebel. Sprawdza się idealnie w małych pomieszczeniach, gdzie każdy metr mieszkania musi być zagospodarowany.

Łóżeczka dziecięce z osłonkami

Wyobraźnia każdego rodzica chyba potrafi namalować w swojej głowie obraz malucha stojącego w łóżeczku i gryzącego poręcz. Czy ktoś chciałby aby jego dziecko gryzło lakier lub farbę z drewna? Na pewno nikt! Jeśli martwi Was to, że Wasze dziecko będzie buzią dotykało i ząbkami skrobało poręcz łóżeczka, to może warto pomyśleć o modelu, który posiada specjalne osłonki na poręcz? Otóż są na rynku takie łóżeczka z osłonkami na poręcz. I bardzo dobrze 🙂

Łóżeczko dziecięce – tapczanik

Takie łóżeczko dziecięce – tapczanik rośnie razem z dzieckiem. Bardzo funkcjonalny mebel. Taka opcja pozwala przekształcić łóżeczko dla niemowlaka w łóżko dla przedszkolaka. Takie łóżeczko może służyć wiele lat. Jeśli nie planujemy zbyt dużej zmiany wnętrza i przemeblowania to taka opcja sprawdzi się idealnie. To z pewnością oszczędność pieniędzy.

Łóżko dziecięce – tapczanik. Kliknij i zobacz w naszym sklepie
Supermaluszek
Ekipa sklepu internetowego z produktami dla dzieci.
http://www.supermaluszek.pl
Top