Jesteś tutaj
Home > akcesoria > Krzesełko do karmienia – drewniane czy plastikowe?

Krzesełko do karmienia – drewniane czy plastikowe?

Krzesełko do karmienia – drewniane czy plastikowe?

Krzesełko do karmienia dla jednych rodziców to konieczność i niezbędny dodatek, innym jest on całkowicie niepotrzebny. Prawda jest jednak taka, że ten mebel bardzo dobrze się sprawdza. Należy jednak przeanalizować jaki model byłby potrzebny, najlepiej taki, aby był komfortowy dla dziecka ale także dla rodzica. Producenci krzesełek prześcigają się w projektowaniu modeli. Na rynku jednak jest jeden podstawowy podział: na drewniane i plastikowe.

Krzesełko do karmienia z pewnością przyda się mamie, która ma pod opieką jeszcze jedno dziecko. Niemowlak przypięty pasami do krzesełka na pewno jest bezpieczny i można spokojnie nakarmić też starsze dziecko. Ten mebel ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę: można karmić dziecko w różnych pomieszczeniach. Są także modele, które rosną razem z dzieckiem. Najpierw służą jako leżaczek, potem jako fotelik do karmienia a następnie jako stolik i krzesełko do zabawy. Wniosek jest taki, że nad zakupem krzesełka trzeba zastanowić się tak samo poważnie jak nad zakupem wózka.

Krzesełko do karmienia drewniane. Kliknij i zobacz w naszym sklepie

Krzesełko do karmienia drewniane

Krzesełko do karmienia drewniane ma swój specyficzny urok. Mocno wyróżniają się i generalnie ich design powinien być dopasowany do ogólnego klimatu pomieszczenia. Ale wszystko to kwestia gustu i indywidualnych preferencji. Takie krzesełka są z reguły wykonane z naturalnego drewna sosnowego. Większość z nich pełni funkcję krzesełek do karmienia a gdy dziecko podrośnie, również do zabawy. Dobrym udogodnieniem jest miękkie siedzisko, z łatwą w utrzymaniu czystości tapicerką. Niezbędne są też oczywiście pasy bezpieczeństwa. Krzesełka drewniane muszą spełniać europejskie normy. Niektóre także posiadają pozytywną opinię Instytutu Technologii Drewna. Chodzi tu przecież o bezpieczeństwo dziecka. Bywają też modele, które posiadają zdejmowaną, plastikową nakładkę na tackę. Można taką nakładkę łatwo zdjąć i umyć. Wiadomo przecież, że dziecko podczas posiłku zachowuje się dość żywiołowo 🙂 Krzesełka drewniane mają z reguły dość tradycyjny design.

 

Krzesełko do karmienia plastikowe

Krzesełko do karmienia plastikowe z reguły ma bardziej oryginalny wygląd. Pole do popisu daje tu producentom materiał z jakiego są wykonane krzesełka do karmienia. Futurystyczne czasami kształty i kolory przyciągają rodziców, którzy preferują bardziej nowoczesny styl. Droższe modele posiadają w zestawie także płozy, które po zamontowaniu dają funkcję bujania. Krzesełko plastikowe posiada niemal wszystkie cechy, które ma krzesełko drewniane:

  • można je rozłożyć na osobny zestaw krzesło i stolik,
  • posiada pasy bezpieczeństwa,
  • możliwość regulacji,
  • wyjmowane siedzisko z tapicerką łatwo do czyszczenia,
  • wkładki na tacki

    Krzesełko do karmienia plastikowe. Kliknij i zobacz w naszym sklepie.

Krzesełko do karmienia plastikowe też musi spełniać określone normy i posiadać niezbędne atesty. Wybór odpowiedniego krzesełka może nie jest aż tak trudny jak wybór wózka. Jednak warto poznać modele, które są dostępne na rynku.

Supermaluszek
Ekipa sklepu internetowego z produktami dla dzieci.
http://www.supermaluszek.pl
Top